Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru

Milí žiaci a študenti, vážení pedagógovia, ctení rodičia,

dnes sa uzavreli brány škôl a školských zariadení, skončil sa školský rok 2020/2021 a vám naň ostanú už iba spomienky.

Ak tvrdím, že to bol neľahký rok viem, o čom hovorím – pandémia COVID-19 totiž práve edukačný proces na školách poznamenala viac, ako sme si mohli všetci predstaviť. Dištančné vzdelávanie, ku ktorému musel štát i samospráva pristúpiť,  nemožnosť stretávať sa so spolužiakmi i svojimi pedagógmi, sociálna odlúčenosť a všetko, čo s ňou bolo spojené ste veľmi ťažko znášali vy, vaši rodičia i vaši pedagógovia.   Postupné uvoľňovanie pandemických opatrení síce znamenalo aj návrat do školských lavíc ku sklonku školského roka, ale až budúcnosť ukáže, aké škody nemožnosť „normálneho“ vyučovacieho procesu napáchala...

Milí žiaci a študenti,

rád by som sa vám poďakoval za trpezlivosť a zodpovednosť, ktorú ste počas trvania pandémie prejavovali. Vážim si vaše úsilie, schopnosť zdolávať prekážky dištančného vzdelávania, ale oceňujem i výsledky, ktoré sa dostavili vo forme koncoročných vysvedčení.

V nie menšej forme sa chcem poďakovať aj vašim pedagógom: v takto ťažkých podmienkach opäť raz dokázali, že slovo „učiteľ“ je slovom váženým, že to nie je iba povolanie, ale doslova a do písmena poslanie, ktorého význam je ešte stále nedoceňovaný. Bez ich námahy, i bez ich kreativity by sa situácia dala zvládnuť iba asi ťažko... 

Nuž a poďakovanie určite patrí aj vašim rodičom: skĺbiť prácu, zamestnanie so starosťami o rodinu i o „domáci“ vyučovací proces ich určite stálo veľa síl a vynaliezavosti.  

Čaká vás však oveľa radostnejšie obdobie – obdobie prázdnin. Želám všetkým, ktorí boli spomenutí vyššie, aby si dni voľna užili, aby si dožičili všetky radosti, ktoré k letu neodmysliteľne patria tak, aby na sklonku boli všetci pripravení na začiatok nového školského roka: oddýchnutí a plní odhodlania získať čo najviac vedomostí.

Želám vám krásne prázdninové mesiace !

 

MUDr. Boris HANUŠČAK

primátor

 

Zverejnil: Marek Duleba, 2021-06-30, 13:03  marek.duleba@bardejov.sk

Najblišie udalosti

05 dec 2023
15:00 - 18:00
Oslavy Mikuláša 2023
07 jan 2024
19:00 - 22:00
KOLLÁROVCI a DESMOD
11 dec 2023
19:00 - 22:00
Darček
29 nov 2023
19:00 - 21:00
Vánoce s Lucii Bílou

 

sms informacie

 

ukrajina

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

covidTEL

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám