Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
mniskyMestský úrad oddelenie kultúry pozýva 7.apríla 2011 o 19.00 do kina Žriedlo v Bardejovských Kúpeľoch na muzikálovú  komédiu Dana Goggina MNÍŠKY (Nunsense) o sestričkách rádu z Hobokenu je jedným z najdlhšie hraných predstavení v histórii Off-Broadway. Preložili ju do viacerých jazykov a v súčasnosti ju uvádza viac ako tristo divadelných scén na celom svete. Neobyčajný divácky ohlas prinútil autora napísať pokračovanie. Nazval ho NUNSENSE II (The Second Coming) v preklade MNÍŠKY II - Milionárky. Sestričky z Hobokenu sa vracajú na scénu s novou šou, aby sa ňou poďakovali všetkým svojim priaznivcom, ktorí im držali palce a tlieskali pri ich prvom vystúpení. Dnes sú už bohaté  skúsenosti zo "šoubiznisu", ale aj o miliónovú výhru sestry Amnézie. Bohatstvo však plodí zlo a o ich výhru i sestru Amnéziu sa zaujímajú tajomné františkánky. Medzi sestrami zavládne chaos. Matka predstavená sa však rozhodne pokračovať v ďakovnej šou a hrdinsky čeliť všetkým katastrofám a nástrahám františkánok.

 


 

 Na predstavení muzikálu MNÍŠKY MILIONÁRKY sa diváci opäť zasmejú na vtipných textoch Ľubomíra Feldeka, zahrajú si Bingo so sestrou Amnéziou a určite si obľúbia viaceré pesničky z tejto inscenácie.

Scenár, hudba a texty piesní: Dan Goggin
Preklad, úprava a texty piesní: Ľubomír Feldek
Dramaturgia a produkcia: Marián Vojtek
Kostýmy: Alexandra Grusková a Hankin Mode
Hudobná úprava a naštudovanie: Rudolf Geri
Scéna: František Lipták
Choreografia: Boba Brella
Réžia: Karol Spišák
V úlohách spievajúcich a tancujúcich mníšok uvidíte: Jarmilu Hittnerovú Gizelu Oňovú, Helgu Kovalovskú, Martu Potančokovú, Veronika Hatala, Julianu Jamriškovú, Martinu Michalcovú, Andreu Kiráľovú a iné. Františkánky: Marcel Mondočko, Andrej Anderko, Juraj Bednarič,

Predpredaj a bližšie informácie : TIK a Odd.kultúry,  Radničné námestie 21, tel.: 472 3013, 474 4003  

Vstupné: 12€

Najblišie udalosti

15 dec 2023
08:00 - 17:00
VIANOčNé TRHY
05 dec 2023
15:00 - 18:00
Oslavy Mikuláša 2023

 

sms informacie

 

ukrajina

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

covidTEL

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám