Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru

infocesta_czV nedeľu , t. j. 8. mája 2011 navštívili naše mesto novinári z českých masmédií (Česká televize,  Rádio Čas, MF dnes, Lidové noviny, Žena a život, Tina, Denník E 15, Právo),  ktorých sprevádzala zástupkyňa  Slovenskej agentúry cestovného ruchu (SACR) v Prahe Ing. Klára Badinková.

 

V rámci  tohtoročných MS 2011 v ľadovom hokeji to bola už druhá návšteva zástupcov masmédií zo zahraničia v našom meste, ktorú pripravila SACR. Počas tejto návštevy si novinári nenechali ujsť prehliadku  Bardejovských Kúpeľov s návštevou  skanzenu, z ktorého odchádzali s nadšením, keďže doposiaľ nemali  o ňom dostatočné informácie.

V rámci návštevy mesta Bardejov zavítali do historickej radnice, v ktorej ich osobne privítal riaditeľ Šarišského múzea PhDr. František Gutek a poskytol odborný výklad.

Ďalšie kroky novinárov viedli do Baziliky sv. Egídia aj s výstupom na vežu, rozprávkovým výhľadom na celé mesto a po zákutiách priľahlých uličiek Radničného námestia  ich sprevádzali  ohlušujúce rany z diel “Božích bojovníkov”, ktorí sa usadili pod lipami.

Návštevy novinárov  v Bardejove v rámci infociest po Slovensku počas MS v hokeji boli realizované v spolupráci so zahraničnými zástupcami SACR, Turisticko-informačnými kanceláriami v Bardejove a Bardejovských Kúpeľoch, Šarišským múzeom v Bardejove, Kultúrno-turistickým centrom v Bardejove,  Rímsko-katolíckym farským úradom a zástupcami Mestského úradu v Bardejove.

Najblišie udalosti

05 dec 2023
15:00 - 18:00
Oslavy Mikuláša 2023
07 jan 2024
19:00 - 22:00
KOLLÁROVCI a DESMOD
11 dec 2023
19:00 - 22:00
Darček
29 nov 2023
19:00 - 21:00
Vánoce s Lucii Bílou

 

sms informacie

 

ukrajina

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

covidTEL

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám