Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru

Zväz múzeí na Slovensku organizuje ďalší ročník Noci múzeí a galérií. Slovensko sa totiž už po desiatykrát zapojí do medzinárodného podujatia Noc múzeí a galérií. Pre návštevníkov je až do neskorých nočných hodín vo viac ako 50tich mestách pripravený pestrý a bohatý program.Do tohto podujatia sa tradične zapája ja Bardejov.

         Rozhodnutie o Medzinárodnom dni múzeí prijala generálna konferencia Medzinárodnej rady múzeí ICOM v Moskve v roku 1977. Noc múzeí a galérií je celoeurópske podujatie realizované pod patronátom Rady Európy. Cieľom tohto kultúrneho prezentovať kultúrne dedičstvo, význam jeho záchrany a ochrany pri kultúrnej výmene, šírení informácií o kultúrnej rozmanitosti jednotlivých krajín i regiónov Európy, pri neformálnom vzdelávaní a kultivovanom oddychu.

         Dvere múzeí a galérií zostanú v tretiu májovú sobotu (17.5.) otvorené pre návštevníkov do neskorých večerných a nočných hodín, aby im umožnili prehliadku expozícií. Popri tom ponúknu všetkým bohatý sprievodný program. Aktivity múzeí a galérií sú orientované najmä na rozšírenie tradičnej ponuky múzeí a na činnosti, ktoré po celý rok zostávajú pred verejnosťou ukryté.        

         V Bardejove sa uskutoční v piatok 16.5.2014 v expozícii Šarišského múzea IKONY večerná prehliadka s lektorským výkladom. Vstupy: 19.00 hod. a 20.30 hod. Vstupné: 1 euro. V historickej radnici sú v ten istý deň pripravené organizované vstupy s lektorským výkladom a Divadelný súbor „Bosorka“ pri ZUŠ M. Vileca nacvičil divadelné predstavenie „Ako nechal richtár námestie vydláždiť“. Vstupy  sú naplánované na 19.00 hod. a 20.30 hod., ukončenie o 22.00 hod. Vstupné: 2 eurá, zľavnené vstupné 1,50 a 1 euro.

        V NÁRODOPISNEJ EXPOZÍCII (vila Rákoczi – Bardejovské Kúpele) sa uskutoční v sobotu 17.5.2014 od 20.00 hod. do 21.30 hod. večerná prehliadka so špecializovaným výkladom. Vstupné: 2 eurá. Návštevníci sa dozvedia ako sa pracuje so zbierkovými predmetmi. Ďalej ako sa zbierky získavajú, triedia, spracovávajú a uchovávajú. Po prehliadke je pripravený kvíz, v ktorom budú návštevníci hádať, na čo sa daný predmet v minulosti používal.       

Najblišie udalosti

15 dec 2023
08:00 - 17:00
VIANOčNé TRHY
05 dec 2023
15:00 - 18:00
Oslavy Mikuláša 2023

 

sms informacie

 

ukrajina

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

covidTEL

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám