Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru

“Zo všetkých práv, ktoré ženy majú, je tým najdôležitejším právo byť matkou.”
                                                                          Lin Yutang, čínska spisovateľka

  Je mnoho okamihov, ktoré si chceme v pamäti udržať čo najdlhšie. Je mnoho neopakovateľných chvíľ, ľudí i dojmov, ktoré tvoria naše spomienky – či už tie dobré, alebo zlé. Je mnoho tvárí, ktoré na ceste životom stretneme – ale je iba jedna jediná, ktorá sa nám vryje do pamäti navždy: tvár našej, mojej, tvojej mamy...

   Milé naše mamy, mamky, mamičky, staré mamy, starké, babičky – desiaty deň v máji patrí vám všetkým. Všetkým, ktoré ste nový život priviedli na tento svet, ktoré sa oňho staráte od jeho prvých dní až do chvíľ, kým vám tlčie srdce – a nezáleží na tom, či má vaše dieťa sedem, alebo tridsaťsedem rokov...Práve Deň matiek je tým správnym okamihom, aby sme vám poďakovali, s úctou sklonili svoje hlavy a povedali, či možno len zašepkali v tej najpríhodnejšej chvíli, ako nesmierne nám na vás záleží, akú vďaku voči vám cítime, ako vás máme radi...Bez pátosu, bez fanfár, ale od srdca a úprimne...

   Milé dámy, mamičky i babky, dovoľte mi, aby som sa aj ja pripojil k radu tých, ktorí vám v tento deň chcú vyjadriť svoj obdiv a poďakovanie za vašu nesmiernu obetavosť, za všetku lásku, ktorú vkladáte do svojich detí, za prebdené noci a ruky na našich hlavách, za starostlivosť, za vyslovené i nevyslovené obavy o nás, neraz už veľkých a dospelých, za ten neopakovateľný a nenahraditeľný pocit blízkosti, lásky a opatery.

   Žijeme v neľahkej dobe – pandémia si vyberá svoju daň, a možno práve kvôli tomu si tak ako nikdy uvedomujeme a vážime možnosť vyjadriť vám to, čo k vám cítime od narodenia až do posledného svojho dychu: byť milovaní a ochraňovaní.

   Milé dámy,

   prijmite, prosím, tieto slová ako výraz mojej osobnej vďaky za všetko, čo pre dobro svojich ratolestí, ale aj pre dobro a rozvoj tohto mesta robíte . Vždy som si vážil, a vždy si budem vážiť vašu ženskosť a materstvo, prácu, zaangažovanosť i starostlivosť, vždy som dbal a budem dbať, aby vám bola preukazovaná taká úcta, akú si vaše poslanie matky zaslúži !

   Želám vám nádherný a neopakovateľný Deň matiek !

                                                                     Boris HANUŠČAK

                                                                     primátor Bardejova

 Deň matiek.jpg

Zverejnil: Marek Duleba, 2020-05-05, 14:57  marek.duleba@bardejov.sk 

Najblišie udalosti

15 dec 2023
08:00 - 17:00
VIANOčNé TRHY
05 dec 2023
15:00 - 18:00
Oslavy Mikuláša 2023
07 jan 2024
19:00 - 22:00
KOLLÁROVCI a DESMOD
11 dec 2023
19:00 - 22:00
Darček
29 nov 2023
19:00 - 21:00
Vánoce s Lucii Bílou

 

sms informacie

 

ukrajina

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

covidTEL

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám