Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru

   Samospráva v Bardejove sa veľmi zodpovedne a intenzívne pripravuje na pilotné testovanie na COVID-19, ktoré sa bude konať v Bardejove a okrese už tento piatok, sobotu a nedeľu vždy od 08.00 do 20.00 hod.

Po včerajšom (20.10.2020) zasadnutí Bezpečnostnej rady okresu (BRO) v priestoroch Okresného úradu v Bardejove sa následne konalo aj rokovanie mestského krízového štábu (MsKŠ), na ktorom boli detailizované požiadavky štátnych orgánov smerom k orgánom mesta.

   Krízový štáb rokoval aj dnes popoludní: 24 hodín sa zabezpečovali úlohy v súvislosti s pripravovaným testovaním a treba povedať, že väčšinu požiadaviek sa podarilo zabezpečiť. Niektoré otázky však aj tak ostali otvorené, medzi nimi azda najpálčivejšia otázka uchovávania, manipulácie a najmä likvidácie biologického odpadu, ktorý vznikne pri testovaní. Tento problém však budeme v priebehu najbližších hodín konzultovať s príslušníkmi ministerstva obrany (MO SR) a ďalšími kompetentnými orgánmi a veríme v jeho vyriešenie.

   V samotnom Bardejove bude testovanie prebiehať na 14-tich odberných miestach – ich presná lokalizácia tvorí prílohu tejto správy. Odberné miesta budú viditeľne označené písomnou informáciou. Testovať sa bude v piatok, sobotu a nedeľu vždy od 08.00 do 20.00 hod., pričom tak, aby boli zabezpečené všetky požadované hygienicko-epidemiologické nariadenia. Testovať budú odborní pracovníci – zdravotnícky personál a na priebeh budú dozerať aj príslušníci polície. V prípade nejasností priamo na odbernom mieste preto odporúčame riadiť sa ich pokynmi a nariadeniami.

   Osoba, ktorá sa rozhodne dať sa otestovať, musí mať pri sebe občiansky preukaz, ktorý bude vizuálne skontrolovaný a meno osoby bude takto stotožnené s údajmi v zozname. Po kontrole bude nasledovať samotný odber – po jeho vykonaní bude osoba musieť čakať cca 20 minút na výsledok testu, ktorý dostane v obálke priamo na odbernom mieste. Ak bude test pozitívny, v obálke bude taktiež vložený návod, ako má takáto pozitívne testovaná osoba postupovať ďalej.

   Chceme ešte raz zdôrazniť, že vyvíjame maximálne úsilie, aby sa testovanie uskutočnilo bez akýchkoľvek zdravotných, či bezpečnostných excesov, a to aj napriek krátkosti času na jeho dôslednú prípravu. Aj preto vyzývame všetkých, ktorí sa rozhodnú dať sa otestovať, aby mali na mysli v prvom rade bezpečnosť svoju a svojich blízkych, bezpečnosť svojich spoluobčanov, aby boli disciplinovaní a ohľaduplní. Najmä ak si uvedomíme, že počty infikovaných neubúdajú, skôr naopak...

   Dobrovoľnosť a bezpečnosť – toto sú dve hlavné hľadiská pri testovaní „Spoločná zodpovednosť“.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

 Zverejnil: Marek Duleba, 2020-10-21, 17:22  marek.duleba@bardejov.sk 

Najblišie udalosti

15 dec 2023
08:00 - 17:00
VIANOčNé TRHY
05 dec 2023
15:00 - 18:00
Oslavy Mikuláša 2023
07 jan 2024
19:00 - 22:00
KOLLÁROVCI a DESMOD
11 dec 2023
19:00 - 22:00
Darček
29 nov 2023
19:00 - 21:00
Vánoce s Lucii Bílou

 

sms informacie

 

ukrajina

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

covidTEL

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám