Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

foto 1 foto 2 foto 3 foto 4 darcek foto

Horúce letné dni sa skončili, prišlo jesenné septembrové ochladenie a s ním aj začiatok nového školského roka. Po dvojmesačnom oddychu sa 4. septembra 2017 otvorili brány škôl, aby privítali žiakov, ich rodičov a starých rodičov. Školy ožili veselou vravou, smiechom, ale aj očakávaním nových zážitkov. Školáci zasadli do školských lavíc a oficiálne sa začal nový školský rok 2017/2018. Aj napriek tomu, že žiakov neprivítalo slnečné počasie, veríme, že ani jedného z nich to neodradilo od chuti získavať v školských laviciach nové vedomosti.

Osobitne vítali v školských laviciach  prváčikov, ktorí sa už nevedeli dočkať pre nich tak očakávaného dňa. Sú v očakávaní, že v škole sa naučia čítať, písať, počítať a rozumieť veciam., o ktorých im doposiaľ dospelí nehovorili, pretože boli ešte malí. Pre nich od prvého školského dňa na základnej škole začína obdobie, kedy na prvom mieste bude práca a až po nej zábava. Slzičky si tak utierali nielen prváčikovia, ale dojatí boli aj ich rodičia. Vedenie mesta prváčikom prostredníctvom riaditeľov škôl odovzdalo darčeky, ktoré im budú pripomínať ich prvý deň v škole, pre nich určite nezabudnuteľný  „Deň prváka“.

Každý školský rok je niečim výnimočný, niekto odíde, niekto príde. V tomto školskom roku Mesto Bardejov ako zriaďovateľ šiestich základných škôl otvára spolu 151 tried, v ktorých bude 3147 žiakov, z toho 294 prvákov. Presné počty žiakov budú spresnené v štatistickom zisťovaní k 15. septembru.

Primátor Mesta Bardejov MUDr. Boris Hanuščak a zamestnanci Oddelenia školstva a telesnej kultúry želajú žiakom, pedagógom a rodičom úspešný štart do nového školského roka, veľa školských úspechov a radosti z učenia.

Zverejnil: Miroslav Vančík, PhDr., 2017-09-12, 10:20, miroslav.vancik@bardejov.sk

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám