Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

britski lektori

     Stalo sa už tradíciou, že v Základnej škole na Wolkerovej ulici patrí jeden z februárových týždňov intenzívnemu  kurzu anglického jazyka s britskými a americkými lektormi, cieľom ktorého  je zdokonaliť jazykové zručnosti žiakov.  

     Od pondelka 12. februára mali žiaci siedmeho a ôsmeho ročníka opäť možnosť, šesť vyučovacích hodín denne, konverzovať  v anglickom jazyku. Skúsení lektori Mark A. Hurst a manželia Eleanor a Ralph Catterson z Veľkej Británie s deťmi nielen precvičili už známe učivo, ale  rozšírili ich obzor aj o množstvo nových poznatkov. Nespornou výhodou bolo, že vyučovanie prebiehalo v uvoľnenej atmosfére formou rôznych zábavných hier a zaujímavých projektov, čo žiakom pomohlo prekonať počiatočné zábrany a následne nenútene konverzovať.  

    Teší nás skutočnosť, že britskí lektori boli milo prekvapení vedomosťami žiakov týkajúcich sa nielen angličtiny, ale aj ich všeobecným prehľadom. Mark Hurst, ktorý precestoval mnoho krajín sveta, nešetril slovami chvály: „Všimol som si, že deti na Slovensku sú rozhľadenejšie ako ich rovesníci v Británii, či v Spojených štátoch, kde som tiež istý čas pôsobil.“ 

 „Vaša škola je pekne upravená, vedenie školy, učitelia a žiaci sú ústretoví a priateľskí“, konštatoval Ralph Catterson. „Mesto je očarujúce, prežili sme tu úžasný týždeň“, dodala jeho manželka Eleanor.

     Britskí hostia od nás odchádzajú s dobrými spomienkami a veríme, že naši žiaci povzbudení novou skúsenosťou, budú ďalej pokračovať v zdokonaľovaní sa v anglickom jazyku. Sme presvedčení, že organizovanie podobných podujatí má svoj význam, pretože pomáhajú motivovať žiakov do ďalšieho štúdia a práca s tvorivými a motivovanými žiakmi je v konečnom dôsledku motivujúca aj pre učiteľa.

 Mgr. Eva Dudinská, Foto: Mgr. Emília Pavličková

Zverejnil: Anna Nováková, PhDr., 2018-02-26, 13:10, anna.novakova@bardejov.sk                                                     

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám