Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

Od stredy tohto týždňa prebiehajú v mestskej športovej hale zápasy kvalifikačnej skupiny o postup na Majstrovstvá Európy vo volejbale juniorov, ktoré sa na prelome augusta a septembra uskutočnia v Bielorusku. Zaručenú účasť na šampionáte bude mať len víťaz bardejovskej kvalifikačnej skupiny.

Tie celky, ktoré skončia na 2. a 3. mieste budú mať  ešte možnosť zabojovať o letenky do Bieloruska v ďalšom kole kvalifikácie, ktoré je naplánované na mesiac júl. Svoje ambície zúčastniť sa na šampionáte si prišli do Bardejova potvrdiť alebo vyvrátiť  reprezentačné družstva Bulharska, Holandska, Lotyšska, Rakúska, Slovenska a Slovinska.

 

Slovenskí juniorskí volejbalisti po náročnom stredajšom zápase s Lotyšskom, nad ktorým zvíťazili 3:1, si vo štvrtok zmerali sily s Holanďanmi, ktorým podľahli 0:3. V piatok sa stretli s Rakúskom, ktoré zdolali v pomere 3:1, čím si udržali šancu skončiť v skupine do tretieho miesta.

Dnes (v sobotu) so začiatkom o 17. 30. hod. čaká na našich reprezentantov ďalší neľahký súper Slovinsko. Kvalifikačný turnaj o postup na majstrovstvá Európy vyvrcholí v nedeľu záverečnými zápasmi. Slovenskí juniori ho ukončia úplne posledným stretnutím celej bardejovskej kvalifikácie s celkom Bulharska. Začiatok zápasu je naplánovaný na a 20.00. hod. Ak vás teda zaujíma volejbal a nemáte na tento čas iný program, príďte podporiť našich volejbalistov do Športovej haly Mier. Máte nato možnosť ešte dnes a zajtra. Bez ohľadu nato, ako nakoniec kvalifikácia dopadne, to bude pre nich nielen povzbudením, ale bude to aj dobrá vizitka pre Bardejov, že tu žije vyspelé športové obecenstvo.

 

 

Najblišie udalosti

21 jún 2024
10:00 - 22:00
Rolandové hry 2024

 

sms informacie

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám