Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

Včera (5.10.2022) podvečer o 17.tej hodine sa v Bardejove „uzamkli“ fontány. Na zimný spánok ich uložil Dráčik Ohniváčik spolu s Dračicou Plamienkou a Kengurou Kengy, za prítomnosti detí i dospelých. Stalo sa tak v Promenádnom parku, v ktorom sa nachádza najväčšia fontána v meste.

Zatváranie fontán bolo spojené aj s vyhodnotením IX. ročníka veľkej letnej hry Bardejovskí lovci perál, vedomostno – zážitkovej súťaže pre deti, do ktorej sa ich zapojilo 256. Rozdalo sa dovedna takmer 40 rôznych cien vyžrebovaným účastníkom: hlavnou cenou bol horský bicykel.

Tradícia jarného odomykania a jesenného zatvárania fontán si za roky svojej existencie – a nie je ich málo – našla svojich priaznivcov najmä medzi tými najmenšími. Vždy sa tak deje za prítomnosti týchto rozprávkových postavičiek, ktoré však majú počas roka aj množstvo ďalších „povinností“: sprevádzajú deti rôznymi hrami, vedomostnými súťažami, či Medzinárodným dňom detí.

Dnešným dňom sa fontány Bardejova pohrúžia do mlčanlivosti, aby v jari, po ich opätovnom odomknutí rozdávali radosť a osvieženie v pracovných i sviatočných dňoch.

 

 

Zverejnil: Marek Duleba, 2022-10-06, 10:12  marek.duleba@bardejov.sk

Najblišie udalosti

21 jún 2024
10:00 - 22:00
Rolandové hry 2024

 

sms informacie

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám