Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

Dnes, vo štvrtok 30. marca navštívila Bardejov prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová v rámci pracovnej cesty na východe Slovenska.

Na pôde mestského úradu v Bardejove (MsÚ) ju privítali viceprimátori Eva Hudáková a Peter Petruš, ako aj hudobné zoskupenie Sami sebe. Následne pani prezidentka absolvovala pracovné stretnutie s predstaviteľmi samosprávy mesta a starostov okolitých obcí: témou stretnutia boli aktuálne problémy samosprávy i návrhy na ich možné riešenia.

Zuzana Čaputová so sprievodom potom navštívila Baziliku minor sv. Egídia, kde ju privítal a sprevádzal dekan Marek Kreheľ, a jej kroky viedli aj do kláštora Františkánov, kde si prezrela jeho zrekonštruované priestory, a kde poskytla aj vyjadrenia pre zúčastnené médiá. Súdiac podľa jej slov je Bardejov mestom, ktoré si zasluhuje pozornosť nielen turistov, ale aj štátnych ustanovizní, ktoré majú na starosti financovanie aktivít súvisiacich so záchranou kultúrneho dedičstva.

Pracovná cesta prezidentky pokračovala návštevou spoločnosti, ktorá sídli v priestoroch bývalého JAS-u a skončiť by sa – po zastávke v Prešove – mala opäť v Košiciach na spoločenskom podujatí.

 

 

Zverejnil: Marek Duleba, 2023-03-30, 13:37  marek.duleba@bardejov.sk

Najblišie udalosti

21 jún 2024
10:00 - 22:00
Rolandové hry 2024

 

sms informacie

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám