Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

V závere uplynulého týždňa pokračoval primátor Bardejova Boris Hanuščak v kontrole stavebných prác, ktoré samospráva financuje z mimorozpočtových zdrojov, vrátane už schváleného úveru Environfondu, kam spadá celkovo 22 projektov.

V prípade základnej školy na Komenského ulici je podľa slov riaditeľa školy po kompletnej rekonštrukcii citeľná úspora energetických nákladov, v budúcnosti sa budú hľadať zdroje aj na komplexnejšiu rekonštrukciu telocvične, a určite sa ráta aj s rekonštrukciou oplotenia celého areálu.

V prípade základnej školy Bartolomeja Krpelca práce taktiež pokračujú podľa harmonogramu: tento projekt je z tzv. „školských“ projektov hádam najnáročnejší tak stavebne, ako aj finančne. Nezabúda sa ani na projekt II. etapy regenerácie vnútroblokových priestorov na sídlisku Vinbarg a rekonštrukciu tamojšej školy. Tu by mali byť ešte realizované sadové úpravy a bezbariérový vjazd do jednej zo školských budov.

Ako už bolo povedané vyššie, schválený úver vo výške 3,5 milióna euro ráta s vyše dvadsiatkou investičných projektov, ktorých realizácia výrazne prispeje k skvalitňovaniu života obyvateľov mesta, pričom práve na sídliskách.

 

 

Zverejnil: Marek Duleba, 2023-04-25, 11:07  marek.duleba@bardejov.sk

Najblišie udalosti

12 máj 2024
17:00 - 21:00
DEŇ MATIEK

 

sms informacie

 

ukrajina

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

covidTEL

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám