Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

skendehuplru
Mesto Bardejov

logo_pskPri príležitosti jubilejného 10. výročia vzniku Prešovského samosprávneho kraja (ďalej "PSK") sa 27. októbra 2011 otvoria v celom kraji bezplatne všetky múzeá, galérie, knižnice, hvezdárne a ostatné organizácie, ktoré patria do pôsobnosti PSK, aby mohli predstaviť svoju činnosť širokej verejnosti.

V meste Bardejov bude v rámci Dňa Prešovského kraja bezplatne otvorená Knižnica Dávida Gutgesela, v ktorej  bude počas predĺženej výpožičnej doby od 10, 00 hod. do 17,00 hod. prebiehať sprievodné podujatie s názvom: " Vymeň knihu za knihu!" – každý, kto prinesie do knižnice knihu o svojej obci alebo meste v Prešovskom kraji, dostane na výmenu publikáciu Vitajte v Prešovskom kraji, tiež budú vykonávať zápis nových čitateľov zadarmo a odpustia Vám pokuty za oneskorené vrátenie kníh. Zo získaných publikácií Knižnica P.O. Hviezdoslava v Prešove vybuduje špeciálne regionálne oddelenie zamerané na Prešovský samosprávny kraj a jeho samosprávu.  

Deň otvorených dverí bude prebiehať aj v Spojenej škole Juraja Henischa.

Dokorán budú otvorené aj dvere na Úrade Prešovského samosprávneho kraja, kde bude okrem kultúrneho programu ( vystúpenie PUĽS-u,  ukážka poľovníckych signálov, módna prehliadka, ...)  aj prezentácia činnosti škôl kraja ( bodypainting, sokoliari, poskytovanie prvej pomoci, ...), výstava zariadení sociálnych služieb, rôzne výstavy a ďalšie zaujímavé sprievodné podujatia ( ochutnávka tradičných chutí kraja, ukážky remesiel, barmanská show, ... . Nebudú chýbať ani súťaže  a kvízy, pri ktorých bude možnosť vyhrať tričká, knihy, lístky do divadiel a ďalších zariadení v našom kraji.

Preto prijmite pozvanie predsedu Prešovského samosprávneho kraja a zúčastnite sa niektorej z aktivít, ktorá je prezentovaná. Viac informácií nájdete TU.

 

plagát

Pdf_32

program

Pdf_32

© 2015 Mesto Bardejov - Svetové dedičstvo UNESCO

webdesign Webdesign, tvorba web stránok

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám