Mesto Bardejov - svetové dedičstvo UNESCO

sport_rok_2011Uplynulú stredu 15. 2. 2012 sa na Mestskom úrade v Bardejove uskutočnilo slávnostné vyhlásenie výsledkov 49. ročníka Ankety o najúspešnejších športovcov a 3 športové kolektívy okresu za rok 2011.

Za rok 2011 boli odovzdané ocenenia týmto jednotlivocom:

 

10. miesto

Mário Jančošek – futbalista – ŠK Milénium 2000 Bardejovská Nová Ves

Odchovanec FK Partizán Bardejov si našiel svoje miesto strelca gólov v IV. Ligovej súťaži. Prímestský klub aj jeho zásluhou ako najúspešnejšieho strelca súťaže, postúpil do regionálnych majstrovstiev.

9. miesto

Slavomír Kica – futbalista – Partizán Bardejov

Odchovanec klubu je oporou v zadných radoch treťoligového mužstva. Svojou rýchlosťou, húževnatosťou a technickou zdatnosťou vie aj zaútočiť popri čiare, a tak vytvárať dobré situácie pre spoluhráčov pri súperovej bránke.

 

8. miesto

Ľubomír Krochta – hokejista Bemaco HC 46 Bardejov

Študent SPŠ v Bardejove, odchovanec klubu, talentovaný brankár družstva v I. dorasteneckej lige. Môže byť vzorom v tréningovej práci a v súťaži dokáže podržať kolektív, ktorý hrá v druhej najvyššej národnej lige.

 

7. miesto

Vladislav Palša – futbalista Partizán Bardejov

Odchovanec klubu je kapitánom treťoligového mužstva, ktoré sa usiluje o postup. Svojimi výkonmi je výraznou postavou v obrannej činnosti. V kľúčových momentoch sa dokáže presadiť aj na hrote útoku a premeniť príležitosti.

 

6. miesto

Ing. Anton Kovaľ – šachista – BŠK Bardejov

Odchovanec klubu v minulej sezóne hral v extraligovej súťaží a teraz v I. lige na popredných šachovniciach. Má ustálenú výkonnosť a dosiahol dobré výsledky aj na turnajoch. Vypomáha aj v II. Lige a je kapitánom družstva.

 

5. miesto

Ondrej Evin – atlét – Partizán Bardejov

Odchovanec klubu sa venuje vytrvalostným behom od maratónu ďalej. Je majstrom Slovenska v behu na 100 km. Na tejto trati na ME dobehol na 45. mieste a na MS na 58. V Holandsku z 325 mužov z 36 krajín Slovensko skončilo na MS na 14. mieste.

 

4. miesto

Júlia Kosturová – silová trojbojárka –  KSTaK Matej Bardejov

Odchovankyňa klubu sa presadila aj na svetových majstrovstvách Federácia GPC v Írsku, kde medzi ženami vyhrala súťaž bez rozdielu hmotnosti a veku. Vytvorila aj dva rekordy v drepe s činkou a v trojboji, kde Slovensko obsadilo 2. miesto.

3. miesto

Ondrej Gmitter – hokejista Bemaco HC 46 Bardejov

Odchovanec klubu sa vypracoval medzi rýchlonohých korčuliarov, ktorý si našiel miesto aj v extraligových Košiciach, kde končí Právnickú fakultu. V I. lige bojovnosťou a technickou zdatnosťou dokáže prečísliť súpera a zakončovať.

 

2. miesto

Zuzana Karaffová – atlétka – ŠSK JAK Bardejov

Talentovaná žiačka ZŠ na Wolkerovej ulici a Súkromného gymnázia v Bardejove bola majsterkou Slovenska dorasteniek v skoku do výšky v hale i na dráhe, tretia medzi ženami a druhá v kategórii junioriek. Reprezentovala Slovensko v medzištátnych stretnutiach mládeže.

1. miesto

Juraj Dancsák – hokejista Bemaco HC 46 Bardejov

Útočník prvoligového mužstva s kapitánskou páskou patrí medzi nositeľov nielen kvalitnej tvorivej hry, ale svojím prístupom a zodpovednosťou vie osloviť spoluhráčov. Aj jeho pričinením skončilo mužstvo po základnej i nadstavbovej časti I. ligy na 1. mieste v tabuľke.

 

 

Kolektívy:

 

3. miesto

Treťoligoví futbalisti –  Partizán Bardejov

V minulej sezóne z druhého miesta nepostúpili z tretej do druhej už národnej súťaže. Teraz sú po prvej odohranej polovici na sľubnom 1. mieste.

 

2. miesto

Prvoligovým šachistom – BŠK Bardejov

V minulom ročníku po prvýkrát v histórii boli účastníkmi v najvyššej domácej súťaži - extraligy. Teraz ťahajú figúrky v I. lige, kde po jesennej časti skončili v čele tabuľky.

1.miesto

Prvoligoví hokejisti – Bemaco HC 46 Bardejov

V I. národnej lige, druhej najvyššej súťaží, v minulej sezóne skončili na 4. mieste. V tomto ročníku patria medzi favoritov, čo potvrdili aj v doterajšom priebehu, keď im po základnej časti patrí 1. priečka v tabuľke pred Piešťanmi.

Najblišie udalosti

25 júl 2024
10:00 - 14:00
REGRUTAČNÁ SKUPINA PREŠOV V ULICIACH MESTA BARDEJOV
18 aug 2024
10:00 - 22:00
KAUFLAND DETSKÝ FESTIVAL
22 aug 2024
08:00 - 23:30
51.BARDEJOVSKÝ JARMOK
09 júl 2024
08:00 - 23:00
32. ORGANOVÉ DNI J.GREŠÁKA
26 jún 2024
16:00 - 17:00
GALÉRIA NAIVA ART KULT

 

sms informacie

 

grantove projekty

 

partnerske mesta

 

aed

 

btv

 

kino zriedlo

 

kulturaS

 

plavaren

 

mladez

 

Máte otázku?
Kontaktný formulár »
Napíšte nám